Important Winter Sale 637

177 föremål
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2. Byrå, av Carl Magnus Herlin (verksam 1767-1809), Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
4. Byrå, Stockholmsarbete 1700-tal, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
6. Byrå, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
7. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
9. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
16. Byrå, Italien 1700-tales senare del, Louis XVI.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
17. Byrå, Frankrike 1800-talets andra hälft, Louis XV-stil.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
19. Stenbord, troligen 1700-tal, Barock.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
20. Bord, 1700-talets första hälft, Barock.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
21. Skrivbord, norra Europa 1760 tal, Rokoko.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
26. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
31. Skrivbord med uppsats, 1800-tal, Sengustaviansk stil,
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
32. Biblioteksbord, 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
35. Konsolbord, 1700-talets senare del, Gustavianskt.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
54. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
56. Klismosstol, Köpenhamnsarbete 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
60. Stolar, åtta stycken, Gotland ca år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
64. Taburetter, ett par, 1700-talets senare del, Gustavianska.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
71. Fotpallar, tre stycken, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
75. Spegel, 1700-talets första hälft, Barock.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
78. Spegel, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
80. Spegel, Stockholmsarbete från 1770-talet, Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
82. Spegel, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
95. Ljuskrona, för fem ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
96. Ljuskrona, för nio ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
100. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK