Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
590. Jenny Nyström, "Nu är det jul igen!".
590. Jenny Nyström, "Nu är det jul igen!".
Klubbat pris 
290 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
586. Jenny Nyström, Flicka med halsband.
586. Jenny Nyström, Flicka med halsband.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
588. Jenny Nyström, Julafton vankas.
588. Jenny Nyström, Julafton vankas.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
589. Jenny Nyström, Julafton, klapparna kommer.
589. Jenny Nyström, Julafton, klapparna kommer.
Klubbat pris 
86 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
784. Jerzy Kossak, Napoleon utanför Moskva.
784. Jerzy Kossak, Napoleon utanför Moskva.
Klubbat pris 
230 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
745. Johan Axel Wetterlund, Bergslejon.
745. Johan Axel Wetterlund, Bergslejon.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
747. Johan Ericson, Motiv från Ronnebyån.
747. Johan Ericson, Motiv från Ronnebyån.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
138. Johan Koch, resesolur, mässing 16-/1700-tal.
138. Johan Koch, resesolur, mässing 16-/1700-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
594. Johan Krouthén, Flicka med solparasoll.
594. Johan Krouthén, Flicka med solparasoll.
Klubbat pris 
400 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
664. Johan Krouthén, Skånegård med höstack.
664. Johan Krouthén, Skånegård med höstack.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
710. Johan Krouthén, Solbelyst tallskog.
710. Johan Krouthén, Solbelyst tallskog.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
628. Johan Philip Lemke (Lembke) Tillskriven, Ryttare.
628. Johan Philip Lemke (Lembke) Tillskriven, Ryttare.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
678. Johan Sevenbom, Insjölandskap med kyrkoruin.
678. Johan Sevenbom, Insjölandskap med kyrkoruin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
575. Johan Tirén, Renar i vårvinter.
575. Johan Tirén, Renar i vårvinter.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
739. Johan Way, "Carl af Geigerstam" (1802-1861).
739. Johan Way, "Carl af Geigerstam" (1802-1861).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
722. John Bauer, "Troll, stjärnenatt".
722. John Bauer, "Troll, stjärnenatt".
Klubbat pris 
1 700 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
836. Josef Sperlich, Kattungar i sommargrönska.
836. Josef Sperlich, Kattungar i sommargrönska.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
689. Julia Beck, "Studiehufvud".
689. Julia Beck, "Studiehufvud".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
579. Julia Beck, Höstlandskap, Beaumont-le-Roger.
579. Julia Beck, Höstlandskap, Beaumont-le-Roger.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
807. Julius Kronberg, Diana.
807. Julius Kronberg, Diana.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
743. Jussi Mäntynen, Smygande lejon.
743. Jussi Mäntynen, Smygande lejon.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
207. Jöns Silfverberg, bägare, silver, Ystad 1761.
207. Jöns Silfverberg, bägare, silver, Ystad 1761.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
230. K. Andersson, bricka, silver, Stockholm 1923.
230. K. Andersson, bricka, silver, Stockholm 1923.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
54. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
54. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
851. Kaikemono, akvarell och tusch på siden. Japan, Edo.
851. Kaikemono, akvarell och tusch på siden. Japan, Edo.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
336. Kaninvas, fajans. Marieberg, 1700-tal.
336. Kaninvas, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
329. Karaff med propp samt glas, 13 stycken. Ryssland, 1800-tal.
329. Karaff med propp samt glas, 13 stycken. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
582. Karl Nordström, Hôtel Laurent, Grez.
582. Karl Nordström, Hôtel Laurent, Grez.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
939. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
939. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris 
26 100 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1042. Kendi, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1042. Kendi, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
740. Kent Ullberg, "Eagles point".
740. Kent Ullberg, "Eagles point".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
650. Kent Ullberg, "Requiem".
650. Kent Ullberg, "Requiem".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
653. Kent Ullberg, "Windborne" Örnar som flyger.
653. Kent Ullberg, "Windborne" Örnar som flyger.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
28. Klaffbord, Stockholmsarbete sent 1700-tal, Sengustavianskt.
28. Klaffbord, Stockholmsarbete sent 1700-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
56. Klismosstol, Köpenhamnsarbete 1800-talets första hälft.
56. Klismosstol, Köpenhamnsarbete 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
149. Kolonner, ett par 1800-talets senare del.
149. Kolonner, ett par 1800-talets senare del.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
35. Konsolbord, 1700-talets senare del, Gustavianskt.
35. Konsolbord, 1700-talets senare del, Gustavianskt.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
37. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
37. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
343. Kopp med fat, porslin. Wien, sent 1700-tal.
343. Kopp med fat, porslin. Wien, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
944. Kopp samt fat, cloisonné. Ming dynastin (1368-1644).
944. Kopp samt fat, cloisonné. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1033. Kopp, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1033. Kopp, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1049. Koppar, tre stycken, porslin. Hatcher Collection, 1600-tal.
1049. Koppar, tre stycken, porslin. Hatcher Collection, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
490. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
490. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
817. Kroginteriör.
817. Kroginteriör.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
968. Kruka, porslin. Junglasyr, Mingdynastin (1368-1644).
968. Kruka, porslin. Junglasyr, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1107. Kruka, porslin. Korea, 1700-tal.
1107. Kruka, porslin. Korea, 1700-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1061. Kruka, porslin. Qindynastin, Kangxi (1662-1722).
1061. Kruka, porslin. Qindynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1060. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1060. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1062. Kruka, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
1062. Kruka, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
971. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
971. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
746. Kustlandskap, Norge.
746. Kustlandskap, Norge.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
793. Kvinna med slända.
793. Kvinna med slända.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
791. Kyrkointeriör.
791. Kyrkointeriör.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
196. Kåsa, silver, Sverige 1700-tal.
196. Kåsa, silver, Sverige 1700-tal.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK