Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
627. Dirck Maas Tillskriven, Wilhelm III till häst (1650-1702).
627. Dirck Maas Tillskriven, Wilhelm III till häst (1650-1702).
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
183. Dryckeskanna, silver, Köpenhamn 1696. Barock.
183. Dryckeskanna, silver, Köpenhamn 1696. Barock.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
136. Dryckestunna, Frankrike 1800-talets början, Empire.
136. Dryckestunna, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
676. Dörröverstycken, ett par.
676. Dörröverstycken, ett par.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
615. Egron Lundgren, Indisk flicka.
615. Egron Lundgren, Indisk flicka.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
592. Elsa Beskow, "Fastlagsrisen".
592. Elsa Beskow, "Fastlagsrisen".
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
483. En ring och ett par örhängen 18K guld.
483. En ring och ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
741. Eric Elenius, Springande älgtjur.
741. Eric Elenius, Springande älgtjur.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
210. Erik Enander, bägare, silver, Uppsala 1791.
210. Erik Enander, bägare, silver, Uppsala 1791.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
668. Ernst Josephson, Kvinna med lockig frisyr.
668. Ernst Josephson, Kvinna med lockig frisyr.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
432. Ett par örhängen 18K roséguld med odlade Söderhavspärlor.
432. Ett par örhängen 18K roséguld med odlade Söderhavspärlor.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
476. Ett par örhängen 18K vitguld med odlade Tahiti-pärlor.
476. Ett par örhängen 18K vitguld med odlade Tahiti-pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
437. Ett par örhängen silver med paste.
437. Ett par örhängen silver med paste.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
658. Eugène Galien-Laloue, Blomsterförsäljare vid Quai de l'Horloge i Paris.
658. Eugène Galien-Laloue, Blomsterförsäljare vid Quai de l'Horloge i Paris.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
593. Eugène Jansson, "Timmermansgatan".
593. Eugène Jansson, "Timmermansgatan".
Klubbat pris 
3 150 000 SEK
Utropspris
3 000 000 - 5 000 000 SEK
673. Exotisk man.
673. Exotisk man.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
963. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
963. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
943. Fat, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
943. Fat, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1078. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1078. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1089. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1089. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
983. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
983. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1044. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1044. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
337. Fat, fajans. Frankfurt, 1700-tal.
337. Fat, fajans. Frankfurt, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
333. Fat, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
333. Fat, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
977. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
977. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1076. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
1076. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1074. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1074. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1041. Fat, nio stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1041. Fat, nio stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1039. Fat, porslin. Mingstil med Wanlis märke.
1039. Fat, porslin. Mingstil med Wanlis märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
979. Fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
979. Fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1058. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1058. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
972. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
972. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
974. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
974. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1045. Fat, två stycken, porslin, Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
1045. Fat, två stycken, porslin, Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1046. Fat, två stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
1046. Fat, två stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1093. Figurin, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1093. Figurin, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
887. Figurin, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
887. Figurin, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
961. Figurin, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
961. Figurin, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
345. Figurin, porslin. Fürstenberg, 1700-tal.
345. Figurin, porslin. Fürstenberg, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
340. Figurin, porslin. Meissen, 1700-tal.
340. Figurin, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
875. Figuriner, två stycken, nefrit. Sen Qingdynasti.
875. Figuriner, två stycken, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
976. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, Kangxistil, 1800-tal.
976. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, Kangxistil, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
625. Fiskmarknaden Kornhamnstorg, Stockholm.
625. Fiskmarknaden Kornhamnstorg, Stockholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
818. Flamländsk skola 1500-tal, Scener ur Jesu liv.
818. Flamländsk skola 1500-tal, Scener ur Jesu liv.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
328. Flaska med propp, opalinglas. Ryssland, omkring år 1800.
328. Flaska med propp, opalinglas. Ryssland, omkring år 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
862. Fohundar, ett par, förgylld brons. Qingdynastin, 17/1800-tal.
862. Fohundar, ett par, förgylld brons. Qingdynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
71. Fotpallar, tre stycken, 1700-talets slut, Gustavianska.
71. Fotpallar, tre stycken, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
629. Francesco Graziani ("Ciccio"), Batalj mellan ottomaner och kristna.
629. Francesco Graziani ("Ciccio"), Batalj mellan ottomaner och kristna.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
597. Francois De la Croix, "Karl XII”(1682-1718).
597. Francois De la Croix, "Karl XII”(1682-1718).
Klubbat pris 
87 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
765. Frans Francken II Hans ateljé, Davids intåg i Jerusalem.
765. Frans Francken II Hans ateljé, Davids intåg i Jerusalem.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
709. Frans Snyders Hans efterföljd, Katt- och hundslagsmål.
709. Frans Snyders Hans efterföljd, Katt- och hundslagsmål.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
707. Franz van Mieris II Hans krets, Pojke som blåser såpbubblor.
707. Franz van Mieris II Hans krets, Pojke som blåser såpbubblor.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
599. Fyodor Stepanovich Rokotov, “Portrait of Count Nikita Ivanovich Panin".
599. Fyodor Stepanovich Rokotov, “Portrait of Count Nikita Ivanovich Panin".
Klubbat pris 
1 050 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
735. Fåglar (4).
735. Fåglar (4).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
885. Ganesha, brons. Nepal, 1900-talets början.
885. Ganesha, brons. Nepal, 1900-talets början.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
339. Garnityr, fem delar, fajans. Holland, Delft, sent 1700-tal.
339. Garnityr, fem delar, fajans. Holland, Delft, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
509. Georg Jensen & Wendel ring 18K guld med grön natursten.
509. Georg Jensen & Wendel ring 18K guld med grön natursten.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
682. Georg Pauli, "Sommar vid havet".
682. Georg Pauli, "Sommar vid havet".
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
721. Georg Pauli, Läsande kvinna.
721. Georg Pauli, Läsande kvinna.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK