Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

326 föremål
991. Figurin, soapstone. Qingdynastin, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
919. Vas, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
969. Rullmålning, signerad 瓮斋 Sheng Zhai, daterad 1829.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
867. Fat, porslin. Sen Qingdynasti/Republik med Qianlongs märke.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
902. Skål, porslin. 1800-tal. Bencharong / benjarong.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
888. Väggvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
875. Skål, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
855. Album, två stycken. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
1076. Bordskärm, porslin och trä. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1069. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
907A. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
982. Ask med lock, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
924. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med Xuandes märke.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1006. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1106. Fat, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
155 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
922. Rökelsekar, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1101. Tedosa, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1108. Stekfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
951. Rock, broderat siden, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1034. Tallrik, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1015. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1115. Meipingvas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1033. Tallrik, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1041. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1017. Handfat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1030. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
923. Rökelskar, brons. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasti.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
866. Matlåda, fyra delar, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
832. Skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1044. Praktvas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
943. Spegelglasmålningar, ett par, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
882. Urna med lock, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1103. Urna, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1022. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
938. Panel med inläggningar, Qingdynastin, Qianlong/Jiaqing.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
200 000 - 400 000 SEK
860. Tiger, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
995. Skulptur, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
840. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
940. Vas, emalj samt förgylld. 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1004. Vas, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1054. Vaser, ett par, porslin.  Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
844. Vas, porslin. Qingdynastin, tidig Kangxi, 1600-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
920. Vas, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
878. Vas, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
928. Altarbord, trä. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
992. Vas med lock, bowenit. Kina, Republik/1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1093. Urna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
976. Bui Huu Hung, "Royal Lady with Bird Cage".
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1000. Figurin, blanc de chine, Qingdynastin 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1096. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK