Madeleine Pyk – en samling F769

Släpp in våren

42 föremål
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, modell 260, mässing.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, nysilver, 1910/20-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARI SIMMULSON, keramik, bordslampa Upsala-Ekeby.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal.
BORDSLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, keramik, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 035 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAMPFOT, glas.
LAMPFOT, glas.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDS/GOLVLAMPA, sent 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Fagerhults Sweden.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR