Hög tid för gåvor!

15 föremål
PETER PELZEL, fågel, "Pulcino", Vistosi, Italien, 1960-tal.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
EDWARD HALD, burk, "Apburen", Orrefors 1945.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas signerad Kosta 1950/60-tal.
Klubbat pris
7 680 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ASSIETTER, 17 st, Gullaskruf, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, MARTINIGLAS,
6 st, "Nobel", Orrefors.
GUNNAR CYRÉN, MARTINIGLAS, 6 st, "Nobel", Orrefors.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STARKVINSGLAS, 7 st, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FULVIO BIANCONI & PAOLO VENINI, VAS, glas, Murano.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK