On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
CARLO BUGATTI, stol, Turin, Italien ca 1900.
Klubbat pris
39 001 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ALVAR AALTO, skåp, modell 810, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KAI RUOKONEN, golvlampa, Orno 1970-tal.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
4 000 EUR
POUL HENNINGSEN, taklampa, Louis Poulsen ca 1926-28.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PAAVO TYNELL,  taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 450 EUR
Utropspris
3 000 EUR
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffa "Boxplay", Swedese.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
PER ÖBERG, soffbord, Svenskt Tenn, formgivet 2000.
Klubbat pris
27 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven, fåtölj, Danmark 1940-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ROLAND WILHELMSSON, matbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
LEIF-ERIK NYGÅRDS, offsettryck, "Norma Jeane Baker", signerad.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ERIK CHAMBERT, relief monogramsignerad och daterad 1969.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFA/DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
12 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris
11 611 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
11 209 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAOLA NAVONE, SOFFA, "Ghost 12", Gervasoni.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKÅP, Maitland & Smith, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
9 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LUKAS GÖTHMAN, olja på duk, signerad o daterad 2002 atergo.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HÅKAN BENGTSSON, kolteckning,
HÅKAN BENGTSSON, kolteckning,
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERTIL BERNTSSON, blandteknik på duk, signerad och daterad 84,
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, modell 9459, Idman.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
500 EUR
AIMO TUKIAINEN, UNG DAM.
AIMO TUKIAINEN, UNG DAM.
Klubbat pris
780 EUR
Utropspris
700 EUR
AUGUSTE RODIN, efter, skulptur, stenmassa, signerad.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÅKAN URDELL, soffa, "Edward", Fogia, 2000-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 282 x 238 cm.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK