Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORD, Funkis, 1930-tal.
BORD, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS OCH URNA med LOCK, porslin, Rosenthal. 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA Kina antik ca 250 x 67 cm.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, Luxus, 1960-tal.
BORDSLAMPA, Luxus, 1960-tal.
Klubbat pris
1 275 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AKVARELLER, två stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 398 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KRÄFTSKÅL, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, SERVISDELAR, 16 delar, "Berså", Gustavsberg.
Klubbat pris
3 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKKRONA, barockstil, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
12 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1800-tal.
VITRINSKÅP, 1800-tal.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Kelim, 295 x 253 cm.
MATTA, Kelim, 295 x 253 cm.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GOCKEN JOBS, tyg, "Granatäpple" Jobs handtryck, Leksand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS, flintgods, 81 delar, omkring 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, sent 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 234 x 186 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKRIVBORD, omkring år 1900.
SKRIVBORD, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 393 x 79 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 246 x 184 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, sent 1800-tal.
SKÄNK, sent 1800-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, fyra stycken, Johan Peter Grönvall, Empire.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VEDLÅR, 1800-tal.
VEDLÅR, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSPALL, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA Täbriz old ca 310 x 207 cm (255-115).
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Art Deco, 1920-30-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG BLOMBERG, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNO VALLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 1966.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, kinesisk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell "2562", Svenkt Tenn.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal.
VITRINSKÅP, 1900-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HATTHYLLA, 1950-tal.
HATTHYLLA, 1950-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON, takplafond, Luxus, Vittsjö.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SNAPSGLAS, 9 st, "Gustav III", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, 1950/60-tal.
SIDEBOARD, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 657 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 216 x 186 cm.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, Sverige, 1950-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA Dargazin old ca 303 x 205 cm (249-345).
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1970-/80-tal.
SIDEBOARD, 1970-/80-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINKANNA, metall och glas, jugend, WMF.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, stolar, 5 stycken, "Lilla Åland", 1960-tal.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD. Nyrokoko, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 401 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, olja på pannå, 1984, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVANTE SKOGH, fåtölj, "Pallas" Asko 1950-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK