Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SPEGEL, sent 1800-tal.
SPEGEL, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 320 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
STOLAR, 6 st, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
300 EUR
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
500 EUR
GOLVUR, Finland 1800-tal.
GOLVUR, Finland 1800-tal.
Klubbat pris
810 EUR
Utropspris
300 EUR
GEORGES BRAQUE, efter, färglitografi.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
580 EUR
Utropspris
500 EUR
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, 1983, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KISTA, allmoge, 1700-tal.
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
KISTA, allmoge, Sverige 1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
KISTA, barock, daterad 1788.
KISTA, barock, daterad 1788.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
250 EUR
Gungstol.
Gungstol.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
BÄNK, 1960/70-tal.
BÄNK, 1960/70-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Sarouk mir, ca 333 x 240 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GALLERIMATTA, Old Västpersisk, ca 300 x 94 cm.
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Old, Bidjar, ca 112 x 76 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTEL BERTEL-NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 330 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, barock, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
REINO HARSTI, olja på duk, signerad -58.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
250 EUR
MARC CHAGALL, litografi, ur Chagall Lithographe I 1960.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe III.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE BONNARD, efter, ur Verve nr 8, vol II 1940.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL, litografi, ur Chagall Lithographe II.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL, litografi, ur  Chagall Lithographe II, 1963.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANITA ERSÉUS, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Rättvik, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal.
BOKHYLLA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 821 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MARC CHAGALL, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 182 1969.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFOR, ett par, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD SAMT TVÅ FÅTÖLJER, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
10 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 144-146 1964.
Klubbat pris
2 016 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, art déco, Sverige, 1920-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Danmark, 1970-tal.
TAKLAMPA, Danmark, 1970-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
860 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", Källemo, 1980/90-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSTÖD, 2 par, Art Deco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAKELPLATTOR, 2 st.
KAKELPLATTOR, 2 st.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA Cottex 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal.
PIEDESTAL, 1900-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, allmoge, 1900-tal.
SKÅP, allmoge, 1900-tal.
Klubbat pris
2 575 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KJELL ENGMAN, karaff, glas, Kosta Boda,
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1930-tal.
SPEGEL, 1930-tal.
Klubbat pris
1 820 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, funkis, 1930-/1940-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL BOKHYLLA, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGSKÅP, hardwood. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÖNEMATTA, orientalisk. Ca 134x82 cm.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
200 EUR