Skandinaviskt svalt

658 föremål
SERVERINGSVAGN, IKEA, 1970/80-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, 8 stycken, porslin, Rörstrand.
Klubbat pris
2 401 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLOR, ett par, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS STRINNING, bokhylla, "String", 2000-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GINO SARFATTI, taklampa, modell 2097-30, Flos, Italien.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFBORD 1970-tal.
SOFFBORD 1970-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, tenn, 1930-tal.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
150 EUR
MATTA, Kelim, 306 x 208 cm.
MATTA, Kelim, 306 x 208 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOHANNES ANDERSEN, fåtölj "Capri" 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, keramik. Jugend, Höganäs, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 109 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 7 stycken, stengods, "Wallåkra".
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL BRISBORG, Nordiska Kompaniet, 1940-/1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, Art Déco, 1920-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 6 st, Boréns, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Meridiani, Italien.
SPEGEL, Meridiani, Italien.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, tenn, 2 st, 1920-/1930-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, Bjärnums möbelfabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 312 x 199 cm.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-TALETS MITT.
ARKIVSKÅP, 1900-TALETS MITT.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Swedish Grace, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Arrben, Italien, 1980/90-tal.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 277 x 203 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SÄNGBORD, Art deco, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, marmor, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD 1970/80-tal.
SOFFBORD 1970/80-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD sent 1900-tal.
SIDEBOARD sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR 4 st samt KARMSTOLAR 2 st tidigt 1900-tal snarlika.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, fyra st, silver, Ceson, Göteborg, 1980-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HUGO ELMQVIST, vas brons signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1940-tal.
TAKLAMPA 1940-tal.
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Valaisin-Aramo, Finland, 1900-talets slut.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
TIMO SARPANEVA, GLASSSKULPUR, 3599.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
250 EUR