Dining In

Temaaauktionen pågår mellan 15 - 25 september.

143 föremål
FISKSERVERINGSFAT, Kuznetsov, Ryssland 1899-1917.
Klubbat pris
85 EUR
Utropspris
150 EUR
DRICKSGLAS, 6 st, Riihimäen Lasi 1950-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
150 EUR
VODKASET, glas, 1800-talets slut.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
FLASKA och 4 GLAS, glas, Riihimäen lasi.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
150 EUR
NANNY STILL, flaskor, 2 st, Riihimäen Lasi.
Klubbat pris
160 EUR
Utropspris
150 EUR
KAJ FRANCK, SNAPSGLAS, glas, Notsjö.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
Glasservis, 24 st, med rutslipad dekor.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GALLERSKÅL, porslin. "Indian Basket", Herend, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, två stycken, fajans. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, tre stycken, fajans, 1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordsdekoration, försilvrat glas, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, vapenporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAMOVAR, koppar, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLAS, fyra stycken. 1800-tal.
GLAS, fyra stycken. 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLAS, fyra stycken, olika. Tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SELTERGLAS, 7 st, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, ostronfat, 4 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SELTERGLAS, 10 st, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK