Modern & Contemporary F174

126 föremål
GUNNEL NYMAN, VAS. Calla. Sign. G. Nyman. Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 300 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 300 EUR
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 300 EUR
TAPIO WIRKKALA, KONSTGLAS, VAS 3892. Sign. Tapio Wirkkala -56.
Klubbat pris
1 716 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sent 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAVEL HLAVA, GLASSKULPTUR. Sign. Pavel Hlava 1986.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 500 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
2 500 EUR
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR