Modern & Contemporary F174

24 föremål
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1940-tal.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
Klubbat pris
8 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
Klubbat pris
3 650 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 600 EUR
YKI NUMMI, TAKLAMPOR, 3 ST. 1960-talets början.
Klubbat pris
940 EUR
Utropspris
1 300 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito. 1940-tal.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA A622A. Tillverkad av Valaistustyö.
Klubbat pris
810 EUR
Utropspris
600 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
500 EUR