Design + Art Helsinki F182

41 föremål
LEA NEVANLINNA, SOFFBORD. 1950-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, ETT PAR KARMSTOLAR. "Marski Chair". Asko 1957.
Klubbat pris
8 700 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, SOFFBORD. Prototyp. Tidigt 1980-tal.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98. 1980-tal.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, SOFFA. Prototyp. Tidigt 1980-tal.
Klubbat pris
1 171 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, X-FOTPALL. Modell X601. Formgiven 1954.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ALVAR AALTO, soffa, modell 544, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris
1 370 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
BEN AF SCHULTEN, SAFARISTOLAR, 8 ST. Artek, 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
ALVAR AALTO, BARNSTOL. Formgiven 1931-1932.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, bord, Asko 1900-talets mitt.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
PATRICIA URQUIOLA, SOFFGRUPP. Tufty time, B&B Italia.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
RESTAURANGSTOLAR, ETT PAR, Otto Korhonen och Alvar Aalto. 1930-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, SOFFA. "Remmi", Design Yrjö Kukkapuro.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, X-FOTPALL, ETT PAR. Modell X601. Formgiven år 1954.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, BLOMBÄNK. Modell 107. 1940-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
RISTO HALME, FÅTÖLJ.
RISTO HALME, FÅTÖLJ.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
HANS J. WEGNER, SOFFBORD. Johannes Hansen, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, RADIOBORD. Artek, 1940-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR