Helsinki Spring Sale F196

Auktion: 17 april - 5 maj, online.
Undantag i öppettider: 30.04 kl. 10 - 15, 01.05 stängt.
Läs mer om auktionen här >

7 föremål
FRANZ KRÜGER,TILLSKRIVEN, HINDERHOPP.
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PHILIPPE MOURANI, "BYKTVÄTT I MELLANÖSTERN".
Klubbat pris
12 000 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
HENRI MATISSE, "Danseuse au divan, Pliée en deux" ur "Dix danseuses".
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
CARL LARSSON, SANKT GÖRAN.
CARL LARSSON, SANKT GÖRAN.
Klubbat pris
2 988 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
ADRIAEN PIETERSZ VAN DE VENNE HIS SCHOOL, PASTORALT LANDSKAP.
Klubbat pris
4 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
JOSEF VON BRANDT, olja på duk, signerad och daterad 1883.
Klubbat pris
115 311 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
PAUL FISCHER, MAN PÅ STRANDEN.
Klubbat pris
6 600 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR