Helsinki Design Sale F198

44 föremål
TAPIO WIRKKALA, skål, signerad Tapio Wirkkala Iittala -57.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3522, signerad Tapio Wirkkala Iittala.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
GUNNEL NYMAN, skål, signerad G. Gustavsson Oy Riihimäki -37.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala, Iittala -54.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris
1 251 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva 1984.
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3205, osignerad 1940-talets slut.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

404. Barbro Nilsson, matta, "Salerno grå", ("Kristianstad"), rölakan, 356 x 236 cm, signerad AB MMF BN.
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
Aktuellt bud:
185 000 SEK