Helsinki Design + Contemporary Art F201

221 föremål
TIMO SARPANEVA,  glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva, Iittala -84 C.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
VILJO REVELL, soffbord,1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bordslampa, modell 100, Haimi, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj,  "Karusell", Haimi 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, gungstol, "A509", Avarte 1980-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR