245518

304. CHANEL, väska, 1990-tal.

Svart skinn i "caviar", axelband i skinn samt guldlänk med tvinnad skinnrem. Guldfärgat logoprytt lås. Baksida med präglad logotyp i skinnet. Invändigt tre fack, ett med dragkedja. Etikettmärkt "CHANEL Made in Italy". 46 x 34 x 18 cm.

Obetydligt slitage, obetydliga skrapmärken undertill.

Följerätt
Nej
Proveniens

Ursprungligen inköpt i Geneve för ca 15 år sedan.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/837 - 1 047 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
15 925 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Dustbag medföljer.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Malin Sveholm

Malin Sveholm
Chef program- och eventavdelningen, specialist fashion

+46 8-6140873
malin.sveholm@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund