SERVISDELAR, 70 stycken, Rörstrand, "Hoangho", tidigt 1900-tal.
25 mattallrikar, längd 24 cm.
2 djupa tallrikar
22 assietter, längd 20 cm.
18 mindre assietter, längd 18 cm.
3 stora uppläggsfat
4 mindre uppläggsfat
2 skålfat.
Flera delar med nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.