1025884

CARL JOHANN BERG

SOCKERSKÅL MED LOCK, silver, St Petersburg 1798.

Oval. 84 silver. Invändigt förgylld. Probermästare Alexandr Ilyich Yashinkov (1795-1826). Höjd 17 cm, längd 23 cm, vikt ca 1100 g.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Gravyr på foten.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jan Ahlklo

Jan Ahlklo

jan.ahlklo@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 20 000 SEK

    10 500
    1 023 EUR
    1 182 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (2 bud)
    220 mar 06:4810500SEK
    119 mar 14:3210000SEK