1025884

CARL JOHANN BERG, SOCKERSKÅL MED LOCK, silver, St Petersburg 1798.

Oval. 84 silver. Invändigt förgylld. Probermästare Alexandr Ilyich Yashinkov (1795-1826). Höjd 17 cm, längd 23 cm, vikt ca 1100 g.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Gravyr på foten.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Jan Ahlklo

    Jan Ahlklo

    jan.ahlklo@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 20 000 SEK

    10 500
    1 020 EUR
    1 156 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (2 bud)
    220 mar 06:4810500SEK
    119 mar 14:3210000SEK