1044343

ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.

Kromade ben med plasttassar. Stoppad sits och rygg klädda i brunt läder. Sitthöjd c:a 43 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Senare klädsel. Repor. Smärre fläckar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Lundberg

    Johan Lundberg

    johan.lundberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 18 000 SEK

    Slutpris

    15 500
    1 474 EUR
    1 662 USD

    Budhistorik (14 bud)
    1120 maj 2018 19:0515500SEK
    10A20 maj 2018 19:0515000SEK
    1120 maj 2018 19:0515000SEK
    Acceptpris på 12 000 SEK uppnåddes