Bronserat, bemålat och förgyllt pastellage och trä. Dekor av bland annat sfinxer, lejonmaskaroner och pärlstav. Fasettslipat glas. Höjd 79, bredd 39 cm.
Slitage. Delvis senare bronsering.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.