OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad, tidigt 1900-tal.
Ung kvinna i folkdräkt. 45 x 39 cm.
Krackelyr. Smärre fläckar. Smärre tryckskador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10