HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, modell T507, Markaryd.
Stomme av mässing med fem ljusarmar. Kupor av tonat glas. Höjd 74 cm. Diameter 60 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Obetydliga nagg. Takkupans överkant sned (har hängt i snedtak).
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10