WILLIAM WEGMAN, fotografi.
Ur serien "Puppies". Bildstorlek 23 x 23 cm. Enligt uppgift är serien utförd i 28 exemplar + 5 A.P. Signerade Wegman A.P. 1 och daterade 1989 a tergo.
Ej examinerad ur ram.
Collection Robert Rauschenberg, NY.
Print Matter Inc., NY.
Wright Auctions Chicago.
Michael Petronko Gallery, NY.