JOSEF FRANK, karmstol, modell 966, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal.
Stomme av betsad bok. Klädd med tyg. Sitthöjd ca 45, höjd 67, bredd 65, sittdjup 45 cm.
Obetydligt ytslitage.