JONAS BOHLIN, soffa "Spring", för Källemo AB signerad
Svärtat järn, halvmåneformad, uppsvängd genombruten rygg med raka spjälor övergående i karmar, lös stoppad sits och två stoppade ryggdynor, klädd med handmålad och signerad canvas. Längd ca 183 cm, sitthöjd ca 50 cm
Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar. Märken.
Formgiven 1992, limiterad upplaga om ca 50 st