JONAS BOHLIN, stol, "Concrete", Källemo, Värnamo, 1900-talets senare del.
Stomme av stål. Sits och rygg av ek. Sitthöjd 45, höjd 90, bredd 49, djup 52 cm.
Slitage. Märken. Repor.