KARMSTOLAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Målade. Fast stoppad rygg och sits. Klädda armlän. Sitthöjd ca 42 cm.

Slitage. Senare målning. Mindre avslag. Lagningar. Förstärkningar. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK