STOLAR, 4 st, "Hallunda", IKEA:s 1700-tals serie, 1900-talets slut
Genombruten rygg, lös stoppad sits. Skuren dekor av bl a fleuroner, kopplad benställning. Brännmärkta. Sitthöjd ca 45 cm.
Smärre slitage. helhetsintrycket är mycket gott.