YNGVE EKSTRÖM, stolar, 6 stycken, Swedese, 1960-tal.
Stomme av ek. Rygg av ek och läder. Sits klädd med konstläder. Sitthöjd 42. Bredd 59. Djup 50. Höjd 69 cm.
Slitage. Repor. Märken.