Bemålade, fast stoppad sits och rygg, raka kannelerade ben med rosettanfanger, sitthöjd ca 45, armstöd 64, total höjd 97 cm
Senare målning. Senare klädsel. Smärre slitage. Smärre skador. Lagningar. Fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10