1163753
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, "Lulu", Stouby, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Helstoppad fåtölj med mörkbrun skinnklädsel. Lösa plymåer och resårsits. Ben av mörkbetsad bok. Märkt Stouby. Sitthöjd 42, höjd 100 cm.

Gott skick med visst slitage. Skada på dragkedja för nackkuddens fästning.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 300
124
139
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
28 jun 11:33
1 300 SEK
28 jun 10:08
1 200 SEK
25 jun 22:33
1 100 SEK
25 jun 12:30
1 000 SEK
23 jun 14:06
300 SEK