Rektangulära, bronserade och förgyllda med pärlstav och delat glas. Krönande bandrosett, avslutande svängd ljusarm i mässing flankerad av lagerkvistar. H 62.
Slitage, skador, lagningar. Troligen ursprungligen tavelramar, senare krön- och dekoravslut. Lösa delar.