SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 17 / 1800-tal.

Snedklaffssekretär av betsad furu. Utfällbar skrivklaff med bakomliggande lådor och fack, undertill med tre lådor. Bredd 115, djup 57, höjd 103 cm.

Renoverad, betsad. Skador, sprickor, två lås saknas. Lagningar och kompletteringar. De undre lådorna med dålig passform. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK