Förgylld och bronserad spegel med gipsdekor, bordet delvis målat. Stenskiva. Spegeln 246 x 98 cm.Bordets bredd 109, djup 30, höjd 27 cm.
Anlupet glas. Spegelramen bordet med skador, slitage och lagningar. Stenskiva med slitage, repor och nagg.