Längd 77,5 - 88,5 cm. Silverhandtag med gravyr Kultakeskus Oy, Tavastehus 1967. Silverhandtag Kultakeskus Oy, Tavastehus 1934.
Anlupen. Gravyr. Slitage. Bucklor.