RAM / SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Förgylld och bronserad ram med spegelglas. Stockholms hallstämpel 1794. Ca 71 x 42 cm.

Renoverad och kompletterad, senare förgyllning, bronsering och glas. Troligen omarbetad, saknar dekorelement. Smärre slitage, anlupet glas.

Utropspris
2 500 SEK