YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer, ett par, "Laminett", Swedese, 2006.
Stomme av ek. Stoppad sits och rygg med tygklädsel. Brännmärkt Swedese Design Yngve Ekströn Made in Sweden. Stämplade Aug 06. Sitthöjd 40, höjd 80 cm.
Slitage. Smärre fläckar.