Fåtöljer med fast klädsel och lösa sittdynor. Pärlspikad dekor. Benställningar av mahogny. Sitthöjd ca 45, höjd 93 cm vardera.
Slitage, repor, märken, fläckar veck. En sittdyna med smärre skada, knapp saknas.