1222785
SKÅP, sydeuropa, 1700-tal.
SkÅp, sydeuropa, 1700-tal.
SkÅp, sydeuropa, 1700-tal.
SkÅp, sydeuropa, 1700-tal.
SkÅp, sydeuropa, 1700-tal.
SkÅp, sydeuropa, 1700-tal.
SkÅp, sydeuropa, 1700-tal.

Tudelat. Valnöt och valnötsfaner, rikligt skuren dekor. Överdel med uppsvängt krön. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 143. Djup 62. Höjd 229 cm. Nyckel finns.

Delvis maskstungen. Slitage. Fanerlagningar. Torrsprickor.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Slutpris
4 505
430
483
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
3 jul 21:00
4 505 SEK
3 jul 21:00
4 400 SEK
3 jul 20:35
4 200 SEK
3 jul 20:35
4 000 SEK
3 jul 20:35
4 000 SEK