HANS J WEGNER, "Hjerte- set", matbord med sex stolar, Fritz Hansen, Danmark 1950-tal.

Teak och ek. Bord med rund skiva. Diameter 120 cm, höjd 71 cm. Sitthöjd 43, höjd 72 cm.

Slitage. Märken. Lagningar.

Utropspris
30 000 SEK