Konande form med svisselerad dekor. Invändigt förgyllda. Olof Lind, Mariestad, 8,5 cm. Samuel Lyberg, Borås, 1785, 6 cm. Total vikt 70 gram.
Slitage. Smärre bucklor. En med senare gravyrer.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10