JONAS BOHLIN, bord, "Concrete", Källemo, Värnamo, 1900-talets slut.
Lackerad bordsskiva av trä. Underrede av metall. Längd 150. Bredd 20/77. Höjd 73 cm.
Slitage. Märken. Färgbortfall.