SALONGSMÖBLEMANG, 4 delar, empirestil, Danmark, 1900-talets början.

Mahognyfaner. Soffans längd 133, sitthöjd ca 45, höjd ca 90 cm. Bordet 101 x 65, höjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage. Blekt.

Utropspris
5 000 SEK