NILS NILSSON, olja på duk, signerad NN, 1941.
"Flickor". Signerad NN och även à tergo Nils Nilsson och daterad 1941. Duk 100 x 81 cm.
Obetydliga skrapmärken längs ramkanten.
Civilingenjör Yngve Kullenberg.Därefter i arv inom familjen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10