Nils Kreuger, tusch och blyerts på papper, signerad NKreuger och daterad Apelvik 1894.
Får. Bildyta: 29,5 x 46 cm.
Ej examinerad ur ram. Veck. Smärre fläckar.
Medicine doktor Gösta Kreugers samlingar; i arv.