Sminkbord och spegel, Bodafors, troligen 1940-tal.

Sminkbord fanerat med björk. Fyra lådor samt utdragbar skiva. Glasskiva. Signerat. Bredd 125, djup 42, höjd 61 cm. Tredelad spegel med höjd 121 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, repor, märken.

Utropspris
6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

129. Thorwald Alef, skulptur, "Madonnan med barnet", modell "1137", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1929.
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
Budhistorik
3 000

ditt bud
2 800

ditt bud
2 600

ditt bud
2 400

ditt bud
2 200

ditt bud
Aktuellt bud:
3 000 SEK