Stolar, ett par, gustavianska lindomearbeten, 1700-talets slut.
Målade och bronsstolar med skuren dekor. Kannelerade ben med fotkryss. Lös stoppad sits. Kopplat spjälknippe i ryggen. Dekor med bladskärning och humlekvist. Sitthöjd 42 cm.
Kompletterad. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.