Kari-Pekka Valorinta, troligen, fåtöljer, ett par, Isku 1960-tal.
Svart glasfiberstomme på en roterade aluminium fot. Fast stoppad klädsel. Bär tillverkarens etikett. Bredd 60 cm. Sitthöjd 49 cm. Totalhöjd 90 cm.
Åldersrelaterat slitage. Flertalet större fläckar.